Nejlepší séra proti zarudnutí. Jaké z nich si vyberete vy?

Pokožka náchylná na zarudnutí vyžaduje specifickou péči. Proto, abychom ji zklidnili, je nutné užívat pouze šetrné čistící produkty a užívat kosmetiku cílící právě na tento typ pokožky. Samozřejmě, že nejlepší volbou je v tomto případě sáhnout po séru proti zarudnutí, ale… jaké z nich si vybrat, když jich v drogeriích vidíme plné regály?

Nalezení vhodného produktu je klíčovým problémem, před kterým řada z nás stojí. Váš úspěch při zkrášlování pokožky závisí na kosmetice, na které zakládáte svůj denní rituál. Toto platí u citlivé a na zarudnutí náchylné pokožky dvojnásob.

Pokožka náchylná na zarudnutí – profil

Co byste měli o citlivé pokožce náchylné na zarudnutí vědět předtím, než si zakoupíte jakýkoliv pečující kosmetický produkt. Je na čase projít si základní fakta ohledně tohoto typu pokožky.

Pokožka náchylná na zarudnutí je relativně jemná a je velice křehká, díky čemuž se snadno podráždí. Kapiláry a žilky v blízkosti jejího povrchu jsou hlavním důvodem zarudnutí tváře při podráždění. Citlivá pokožka náchylná na zarudnutí je charakterizována také tvorbou metličkových žilek, což je označení pro popraskané cévy. Je nutné si uvědomit, že čím více dráždivým faktorům vystavíte svou citlivou pokožku (sluneční záření, vysoké teploty, horké a ostré jídlo, stres), tím více kapilár vám v pokožce popraská. Naštěstí existuje prevence všech výše zmíněných stavů, kterou je kvalitní sérum určené explicitně citlivé pokožce.

Jak by mělo sérum pro citlivou pokožku náchylnou na zarudnutí fungovat?

Kvalitní obličejové sérum proti zarudnutí dokáže chránit pokožku před podrážděním, zarudnutím a popraskanými kapilárami. Jak ale poznat, že je dané sérum opravdu kvalitní a efektivní? Jednoduše řečeno je nutné najít sérum, které má lehkou a na kvalitní ingredience bohatou recepturu.

Receptura kvalitního obličejového séra nemastí a je obohacena o ingredience chránící proti podráždění, kterými je např. extrakt z lípy, extrakt z kaštanu, atd. Skvělým znamením je také obsah složek odpovědných za posílení stěn cév, které snižují míru zarudnutí. Jedná se např. o extrakt.z arniky či ginkgo. Dalšími blahodárnými ingrediencemi jsou vitamin C a vitamin K. 

Poznámka! Sérum pro péči o citlivou pokožku by nemělo obsahovat: esenciální oleje, alkoholy, SLS/SLES a extrakt z třezalky.

NEJLEPŠÍ OBLIČEJOVÁ SÉRA PROTI ZARUDNUTÍ

Pro ty z vás, kteří nemají čas na to trávit hodiny v drogeriích a analyzovat dlouhé seznamy ingrediencí, jsme si připravili shrnutí o čtyřech nejlepších obličejových sérech proti zarudnutí, jejich receptura, textura a účinky nás zaujaly a které jsou efektivní při péči o citlivou pokožku.

Pojďme se podívat na ty nejlepší séra proti zarudnutí!

NANOIL ANTI-REDNESS FACE SERUM

1. NANOIL ANTI-REDNESS FACE SERUM (50 ml)

Toto bezkonkurenční sérum proti zarudnutí obličeje, Nanoil Anti-Redness serum nabízí 4 rostlinné extrakty. Jedná se o extrakt z kaštanu pro posílení kapilár, extrakt z lípy pro zklidnění podráždění a eliminaci zánětu, extrakt z Boerhavia Diffusa pro boj proti volným radikálům a extrakt z cypřiše pro zajištění dostatku živin a hydratace. Ve spojení tyto přírodní složky zajišťují pokožce hebkost, zklidnění a rozjasnění. Díky své unikátní a bezpečné receptuře dokáže sérum proti zarudnutí pokožky od Nanoil:

 • redukovat zarudnutí a podráždění
 • stáhnout a posílit stěny kapilár
 • chránit pokožku a činit ji méně reaktivní
 • posílit texturu pokožky a omladit ji
 • zklidnit pokožku

Sérum je určeno pro profesionální domácí péči o pokožku, která je dostupná opravdu všem. Užívat ji může kdokoliv, nejen ti, kteří mají zarudlou pokožku, ale také např. ti s citlivou pokožkou, pokožkou náchylnou na podráždění a pokožku s růžovkou. Nanoil Anti-Redness si zaslouží tak vysoké místo na našem žebříčku hlavně díky tomu, že dokáže uživatelům zajistit všechny slíbené účinky.

Čtěte více: www.nanoil.cz

2. MESOBOOST CAPILLAR DAY SERUM (30 ml)

Mesoboost Capillar je gelové obličejové sérum pro péči o pokožku s popraskanými kapilárami, určené pro citlivou pokožku a pokožku náchylnou na zarudnutí. Sérum by mělo být součástí ranní péče o pokožku a mělo by se aplikovat jako poslední, aby dokázalo posílit účinek předtím aplikovaných produktů. Účinky zajišťuje díky obsahu dalších o pokožku pečujících složek, jakými jsou např. kyselina hyaluronová, laktobionová kyselina, extrakt z kaštanu, extrakt z ginkgo, rýžový olej, olivový olej, hesperidin, malinový extrakt, extrakt z arniky, extrakt z Hamamelis Virginiana a mnoho dalších. Výčet ingrediencí je vcelku dlouhý, ale díky tomu dokáže Mesoboost Capillar:

 • redukovat zarudnutí
 • minimalizovat viditelnost metličkových žilek
 • zklidnit podráždění a zánět
 • zkrášlit texturu pokožky

Na jednu stranu může množství extraktů a živin působit jako pozitivum, na stranu druhou ale zvyšuje každá další ingredience riziko negativní reakce pokožky na produkt. V tomto případě se vyplatí nejprve provést patch test.

3. EXUVIANCE ANTIREDNESS CALMING SERUM (30 ml)

Dalším zajímavým sérem v našem žebříčku je Antiredness Calming Serum od Exuviance s obsahem několika rostlinných extraktů a ingrediencí pocházející ze špičkové laboratoře. Velkou nevýhodou tohoto séra je jeho nesmírně vysoká cena. I přesto ale může obsah extraktu z kaštanu, z vrby, lékořice a z bílého čaje nalákat mnoho potenciálních uživatelů. Toto sérum proti zarudnutí je obohaceno o bisabolol, peptidy, laktobionovou kyselinu, extrakt z mořské řasy, zinek a dokonce i o kofein! Věříme, že tato bohatá receptura může být pro citlivou pokožku příliš. Ti, jejichž pokožka bude sérum Antiredness Calming Serum tolerovat, mohou očekávat:

 • zklidnění zánětu
 • stažení a zpevnění cévní stěny
 • eliminaci pigmentových skvrn a vyrovnání tónu pokožky

Proč si nemyslíme, že se jedná o to nejlepší sérum pro zarudlou pokožku? Inu, nelíbí se nám hned několik věcí. Zaprvé vysoká cena produktu. Zadruhé směs ingrediencí. Nakonec nás moc nepotěšil ani objem séra, který bude znamenat nutnost opětovného nákupu séra pro dokončení léčebné kúry.

4. AVEBIO BIO OIL SERUM ANTIRED ELIXIR (50 ml)

Zde je další skvěle vypadající obličejové sérum určené pro péči o citlivou a na zarudnutí náchylnou pokožku. Jelikož je založeno na olejích a ne na vodě, je značně hustší a mazlavější, než výše zmíněné alternativy. Produkt obsahuje směs celkem šesti rostlinných olejů. Jedná se např. o olej z mučenky, makadamový olej, růžový olej, pšeničný olej či citrusový olej. Avebio Bio Oil Antired Elixir je skvělým produktem pro fanoušky přírodní kosmetiky. Velice zajímavý je fakt, že kromě těchto několika extraktů sérum neobsahuje žádné jiné ingredience. I když je sérum 100% přírodní, neznamená to, že je efektivní. Při pravidelném užívání po delší dobu, dokáže toto sérum proti zarudnutí:

 • zklidnit podráždění a uvolnit pokožku
 • zabránit ztrátám hydratace
 • eliminovat otoky, erytém, zarudnutí
 • zabránit popraskání kapilárních stěn

Toto obličejové sérum proti zarudnutí je velice populární mezi fanoušky přírodní kosmetiky. Fakt, že je založeno na přírodních olejích, ale znamená, že může u některých typů pokožky způsobovat přespřílišné maštění. Na to je nutno myslet.

Jaké obličejové sérum proti zarudnutí pokožky si vyberete vy?

Samozřejmě, že se nejedná o všechna séra proti zarudnutí dostupní na trhu. Podle nás se ale rozhodně jedná o ta nejzajímavější. Většinu z nich si můžete objednat pohodlně z domova přes internet, ale měly byste mít štěstí i při návštěvě vaší lokální drogerie. Zajímá nás, jaké sérum si vyberete!

Další článek

Gel na laminaci obočí Nanobrow Lamination Gel

Ne Led 23 , 2022
Efekt laminace obočí bez návštěvy kosmetického salonu? Je to možné! Gel na obočí Nanobrow Lamination Gel nabízí jedinečné možnosti. Vyzkoušejte unikátní produkt na obočí, který zvýrazňuje barvu obočí a dodává mu tvar, po kterým toužíte. Podívejte se, jak na to. Gel na obočí Nanobrow Lamination Gel přináší dlouhotrvající efekt laminace […]
Nanobrow gel na obočí recenze