TOP 6. Nejlepší vlasové masky s keratinem podle stylistů!

Hledáte metodu, která by vám pomohla obnovit poškozené vlasy? Naštěstí existuje celá řada způsobů jak na to. Například se můžete poptat svého kadeřníka, zdali by vám nemohl pomoci, nebo můžete využít kosmetiku aplikovanou z pohodlí domova. Je ale nutné vybrat si vhodný produkt, kterým je ve většině případů keratinová vlasová maska. Proč keratin? To si hned povíme! Dále vám zde nabídneme 6 produktů, které patří ke špičce ve své kategorii!

Ráno se probudíte, podíváte se do zrcadla a vidíte, že jsou vaše vlasy jako kupa slámy. Na dotyk jsou nepříjemné, hrubé a suché. Roztřepené konečky si už ani nestříháte, jelikož je berete jako takovou smutnou součást vašeho každodenního žití. Vlasy jsou slabé, suché a bez lesku. Jedná se o noční můru mnoha z nás, která je ovšem pro řadu lid realitou. Jak o takové vlasy efektivně pečovat?

Jak si obnovit poškozené vlasy?

Každý typ poškození vlasů lze obnovit, ať už vypadají sebehrozivěji. Většinou stačí vlasy zastřihnout a dodat jim péči vhodného produktu, většinou nějakého s obsahem keratinu.

Keratin je základní protein, který slouží jako základní stavební kámen vlasů. Tvoří na vlasech malé kutikuly, které vypadají jako střešní tašky. Vrstva po vrstvě těchto kutikul uzavírá strukturu vašich vlasů a ve výsledku tak dodávají vlasům ochranu a pevnost. Pokud jsou vlasy poškozeny, je tato ochranná vrstva oslabena, což znamená, že vlasy nemají dostatek keratinu.

Pokud plánujete, že si vlasy ostříháte, protože si myslíte, že už jim nic jiného nepomůže, vyzkoušejte nejprve keratinovou vlasovou masku.

Nejlepší maska pro poškozené vlasy

Jakou metodu zvolit pro obnovu vlasů? Vlasová maska je podle všeho tím nejlepším řešením, jelikož pečuje o vnitřní strukturu vlasů, zatímco většina ostatních metod se stará pouze o vnější vrstvy. Je ale důležité nevybrat si jen tak ledajakou masku! Pokud si chcete zajistit ty nejlepší účinky, sáhněte po produktu, který byl vyvinut tak, aby se efektivně postaral o poškozené vlasy. Jinými slovy by se mělo jednat o masku, která:

  • je bohatá na živiny, ale neobsahuje parabeny, ftaláty, PEGy a další ingredience, které mohou vlasy vysušovat a poškozovat
  • obsahuje keratin, nejlépe v jeho hydrolyzované formě, jelikož jsou molekuly dostatečně malé, aby se dostaly do hlubokých struktur vlasů a efektivně tak vlasy obnovovaly.
  • dokáže více, než jen obnovit vlasy, což znamená, že je také vyživuje, hydratuje, posiluje, zkrášluje a chrání.
  • má skvělé renomé a uživatelé o ní píšou pozitivní recenze a to jak uživatelé profesionální, tak laici.

S těmito tipy by mělo být hledání vhodné masky dostatečně snadné. Máme tu pro vás několik našich favoritů!

Top 6, aneb ty nejlepší vlasové masky s keratinem

Pokud nemáte čas na to, abyste sami hledali tu nejlepší vlasovou masku, nebo je pro vás obtížné pochopit komplikované výčty ingrediencí, níže pro vás máme připravených 6 nejlepších masek pro poškozené vlasy. Jedná se o keratinové masky, které stojí za to vyzkoušet a popř. užívat. Produkty níže jsou doporučovány profesionálními stylisty, což je důkazem toho, že se jedná o produkty té nejvyšší kvality. Kromě profesionálů si ale produkty níže oblíbili také spokojení laici.

1. NANOIL, KERATIN HAIR MASK

nejlepší vlasová maska Nanoil Keratin Hair Mask

Vlasová maska s keratinem od Nanoil je tím nejlepším řešením pro poškozené vlasy a to nejen protože obsahuje hydrolyzovaný keratin, který dokáže vlasy efektivně obnovit, ale také protože se jedná o nesmírně lehký produkt nabízející vysoce efektivní účinek, který obsahuje pouze ty nejlepší ingredience. Kromě keratinu vlasová maska obsahuje také pantenol a silikony, které jsou zcela bezpečné a vlasům nijak neškodí. Díky těmto dvěma složkám dokáže Nanoil Keratin Hair Mask obnovit poškozené vlasy do několika týdnů, kdy jim dokáže opětovně dodat ztracenou krásu a zdraví. Velkým plus této masky je fakt, že vlasy zkrášluje již po prvním použití. Vlasová maska se aplikuje na čerstvě umyté vlasy. Nechte ji působit 15 minut, načež ji z vlasů vymyjte. Vlasy by měly po užití masky být hebké, objemné a poddajné při stylingu. Tato vlasová maska dostane vaši rutinu péče o vlasy na zcela novou úroveň.

Více informací k dispozici na nanoil.cz

2. PHYTO, PHYTOKERATINE EXTREME MASK

Další vlasová maska doporučovaná pro jemné, suché, matné a poškozené vlasy – Phytokeratine Extreme Mask od značky Phyto.

Jedná se o obnovující vlasovou masku obohacenou o rostlinný keratin z 18 různých aminokyselin. V tomto produktu se kromě keratinu objevuje také máslo shea a baobabový olej, což znamená, že se receptura nehodí všem typům vlasů, jelikož tyto ingredience mohou některé typy zatěžovat. Ve většině případů ale dokáže keratinová vlasová maska Phyto vlasy obnovit, vyživit, posílit a také jim dodat lesk. I když je obnovujících, posilujících a lesk dodávajících účinků produktu snadné dosáhnout, řadí se maska mezi ty citelně dražší. Jedná se o jednu z nejdražších masek na trhu.

3. GOLDWELL, KERASILK CONTROL MASK

Vlasová maska s keratinem od Goldwell je dalším produktem pro ty, kteří hledají obnovující kosmetiku, která se dokáže efektivně postarat o poškozené vlasy. Obsahuje dvě blahodárné složky: keratin a pantenol. Produkt se perfektně hodí pro potřeby domácí obnovující péče o vlasy. Bohužel výčet ingrediencí zahrnuje některé složky, jejichž účinek na vlasy není prokázaný. Goldwell Kerasilk Control Mask je maska, jejímž hlavním úkolem je vlasy po mytí vyhladit, což činí skvěle. Zároveň zabraňuje blednutí barvy. Doporučuje se při péči o neposedné a nezkrotné vlasy.

4. MONTIBELLO, KERATIN FORCE MASK

I když se Montibello umístila na našem žebříčku níže, neznamená to, že si nezaslouží naši pozornost. V menší lahvičce nalezneme aktivní směs bohatou na keratin, což je protein odpovědný za hloubkovou obnovu vlasů. Kromě toho tento produkt obsahuje také rostlinné proteiny a gumu guar, která podporuje účinek obnovy vlasů, zajištěný maskou Montibello Keratin Force Mask. Jedná se o masku chránící vlasy před tepelným poškozením, která se aplikuje před užíváním stylingových pomůcek pro snížení rizika poškození vlasů. Skvělou věcí je, že je tento produkt nesmírně dostupný a v salonech krásy oblíbený. K aplikaci stačí velmi malá dávka produktu, která se postará o ochranu vlasů a o zjednodušení stylingu.

5. KEUNE, CARE KERATIN MASK

Nejdražší vlasová maska na seznamu a obecně jedna z nejdražších na trhu – Keune Care Keratin Mask. V případě, že se rozhodnete masku vyzkoušet, udělá pořádnou díru do rozpočtu. Za své peníze získáte produkt s recepturou bohatou na keratin, pantenol, máslo shea a unikátní komplex Quat odpovědný za ochranu vlasů před vysokými teplotami. Kosmetika se doporučuje lidem s jemnými vlasy, jelikož se přesně tento typ často kadeří. Vlasy díky masce získají hydrataci, ochranu a posílení. Na produktu je skvělé také to, že jej stačí ponechat na vlasech po dobu pouhých 2 minut, načež ji můžete smýt.

6. BRAVE. NEW. HAIR., KERATIN MASK

Even Brave. New. Hair. nabízí vlasovou masku pro slabé, křehké a nevzhledné vlasy. Tento na první pohled všední produkt je k dispozici za vcelku příjemnou cenu. Účinkem je posílení a vyhlazení vlasů. Maska je odpovědná také za hydrataci vlasů a usnadnění stylingu. Společně s keratinem produkt obsahuje dva oleje: baobabový olej a olej tamanu. Receptura neobsahuje sulfáty, silikony, ani vazelínu, což hodnotíme kladně. Brave. New. Hair. Keratin Mask není nejpopulárnější vlasovou maskou, což znamená, že jsme ji zařadili na chvost našeho žebříčku. Nicméně je možné, že vás produkt pozitivně překvapí, hlavně když si uvědomíte, jak snadné je jeho užívání a jak skvělý je jeho účinek.

Další článek

Hebká a zářivá pokožka lusknutím prstu! Takto funguje obličejové sérum s vitaminem C od Nanoil

St Kvě 2 , 2012
Obnovit lesk a krásu pokožky můžeme jednou jedinou aplikací. Účinek bude srovnatelný s tím, který vám zajistí osm hodin spánku. Chtěli byste si užívat zdravé a přirozeně lesklé pokožky? Chcete, aby vaše pokožka vypadala mladě a bezchybně? Sáhněte po séru, které vyživuje pokožku a zanechává ji v krásném a rozjasněném […]