Návštěva lázní je nesmírně cenná zkušenost, která má blahodárné účinky jak pro naše zdraví, tak pro naši krásu a duchovní rovnováhu. Bohužel nemůžeme navštěvovat lázně kdykoliv se nám zachce. Často žijeme v takovém presu, že pro vyrovnání našeho vzhledu a naší psychiky bychom museli navštěvovat lázeňská centra alespoň jednou týdně. Jelikož nemáme prostředky proto, abychom návštěvy plánovali takto často… připravme si domácí lázeň! Nabízíme vám tedy snadný způsob, jak nabídnout svému tělu odpočinek a obnovu z pohodlí domova.
Co jsou to lázně?
V angličtině slovo spa pochází z latinského sanitas per aquam – zdraví skrze vodu. Ve své podstatě se tak nejedná pouze o ozdravné prameny a rezorty. Dnes se za lázeňskou kúru berou i odpočinkové koupele, které čistí naše tělo a umožňují nám si odpočinout po náročném dni plném práce.
Lázeň je tak místo, kde nemusíte s ničím spěchat. Jedná se o sérii aktivit, které jsou určeny k tomu, aby vás uvolnily. Lázeň je čas, kdy můžete svou mysl zbavit všech negativních vjemů a užít si to, co máte k dispozici tady a teď. Taková lázeň udržuje vaše fyzické a mentální já v tom nejlepším možném stavu. Je to více, než jen bublinková koupel. Pro optimální požitek je potřeba správné klima, správná výzdoba a správná atmosféra. Jak si toto všechno zajistit z pohodlí domova?
Jak si připravit domácí lázeň?
Kromě volného večera potřebujete také vanu, teplou vodu a pomůcky, které vytvoří tu správnou atmosféru. Vonné oleje a svíčky společně s koupelovou solí udělají divy. To vše vám pomůže připravit si prostředí, ve kterém si budete moci opravdu odpočinout.
Domácí lázně krok za krokem
- Připravte si svíčky, esenciální oleje a všechny další pomůcky, které jste si vybrali. Pokud nemáte svícen pro pálení olejů, můžete si olej zkrátka nakapat do vaší koupele, kde se postará o vaši pokožku. Ujistěte se, že si vybíráte olej s jemnou, uklidňující vůní. Pokud je ale vašim cílem vyživit si během koupele pokožku, přidejte i trochu olivového oleje, arganového oleje nebo mandlového oleje. V případě, že trpíte celulitidou, můžete do koupele nakapat i trochu esenciálního grepového oleje.
- Bez bublinek to není ono! Přidejte si do koupele i trochu bublin a uvolněte se obklopeni měkkou pěnou. Pokud máte k dispozici vhodný voděodolný polštářek, můžete jej vyzkoušet. Pusťte si také vaši oblíbenou muziku a zkuste si trochu odpočinout.
- Koupelová sůl je skvělým pomocníkem obsahujícím minerály, aminokyseliny a celou škálu aktivních složek nesmírně cenných pro péči o pokožku. Přidejte jich tedy trochu do koupele a odpočiňte si, pamatujte, že voda nemůže být příliš studená.
- Správná teplota vody je nesmírně důležitá – pokud by byla voda příliš studená, namísto odpočinku by se dostavila stimulace vašeho organismu. Optimální je voda o teplotě 30-38 stupňů.
- Čas na zkrášlení vaší pokožky. Sáhněte po tělovém peelingu (můžete si připravit svůj vlastní ze směsi soli, másla shea a kakaového másla). Jemně, ale zároveň pořádně promasírujte celé tělo, od nohou až po ruce a krk.
- Po koupeli se můžete namasírovat. Využijte proti speciální přírodní olej či svíčky.
- Osušte se, propláchněte svůj obličej tonerem, aplikujte na něj svůj oblíbený krém a… užijte si své odpočaté já. Nasaďte si váš oblíbený župan, připravte si aromatický čaj, sáhněte po nové knížce, či si pusťte váš oblíbený seriál. Zkuste vydržet ve stavu relaxace a rovnováhy co nejdéle to bude možné.
Jaké jsou výhody domácí lázně?
- podporuje cirkulaci
- zlepšuje prokrvení pokožky a zefektivňuje účinek kosmetických produktů
- zvyšuje schopnost pokožky absorbovat aktivní složky
- omlazuje pokožku a stimuluje smysly
- zpevňuje pokožku
- bojuje proti stresu a tlaku.
Napsat komentář