Bylinná kosmetika je opět trendy. Heřmánek v dnešní době zažívá boom a prezentuje se ve zcela novém kabátku, jakožto složka kosmetických produktů s vyhlazujícím a rozjasňujícím účinkem. Znáte všechny vlastnosti heřmánku? Pojďme se na ně podívat!
Jsme spíše nakloněni snadno dostupným ingrediencím. Heřmánek je rostlina s charakteristickým aroma. Nejčastěji si ji spojujeme s heřmánkovým čajem a bylinnou medicínou. V dnešní době ale zažívá boom v oblasti kosmetiky, kdy se díky svým blahodárným účinkům přidává do celé řady kosmetických produktů.
Heřmánek – co jste o něm nevěděli
Heřmánek sice pochází z Evropy, ale v dnešní době se s ním setkáme i v Asii, Severní Americe a Austrálii. Ve většině zemí se pěstuje z medicínských důvodů.
Tato rostlina bílo-žlutými květy nabízí svým uživatelům spoustu blahodárných účinků: esenciální olej (4 ml na každé kilo), flavonoidy, minerály, bisabolol, cholin, vitamin B a C a mnoho dalších.
Sezóna heřmánku trvá od května do září. Jedná se o velice důležitou informaci pro bylinkáře, kteří by rádi heřmánek sbírali a sušili. Pokud ale nechceme běhat po louce a lovit heřmánek sami, můžeme využít služeb drogerií a zakoupit si kosmetiku, která jej již obsahuje.
Jaké jsou vlastnosti heřmánku?
- Má antiseptický účinek
- Pomáhá od zánětu.
- Má antibakteriální účinek.
- Uklidňuje.
- Pomáhá léčit kožní onemocnění.
- Má rozjasňující vlastnosti.
- Jedná se o přírodní antioxidant.
Heřmánek. Jaký má vliv na naši pokožku?
Většina kosmetických produktů s heřmánkem je určena pro péči o citlivou pokožku náchylnou na podráždění. Je tomu tak proto, protože heřmánek má od přírody schopnost uklidňovat podrážděnou pokožku. Pomáhá také svým antiseptickým účinkem. Má skvělé účinky jak uvnitř, tak na povrchu těla. Extrakt z heřmínku můžeme aplikovat na pokožku, kdy urychlí její obnovu a pomůže s bojem proti volným radikálům odpovědným za předčasné stárnutí pokožky. Heřmánek používáme i pro péči o obličej, kde rozjasní naši pleť a minimalizuje známky únavy. Některým může být ku pomoci cévy posilující účinek heřmánku. Heřmánek pomáhá uklidňovat zánětlivě postižené oblasti, redukovat zarudnutí a rozjasnit jizvy od akné. Funguje i proti popáleninám, vředům, atd. Jedná se o univerzální a velice efektivní produkt.
Heřmánek. Jaký má vliv na naše vlasy?
Extrakt z heřmánku je častou ingrediencí v kosmetických produktech pro péči o pokožku a vlasy. Rozhodně bychom měli zmínit, že dokáže rozjasnit vlasy, takže pokud jste od přírody hnědovlasá, může se dostavit změna barvy o několik tónů. Dále při přidání heřmánku do našeho šamponu aktivně bojujeme proti podráždění pokožky. Přírodní heřmánek také zabraňuje maštění vlasů a tvorbě lupů. Je bohatý na minerály, vitamíny a složky, které perfektně vyživují vlasové kořínky a dodávají jim pružnost. Heřmánek tak pomáhá zabraňovat vypadávání vlasů. Vlasy získají lesk a pružnost. Vyplatí se vyzkoušet kosmetiku s heřmánkem, v případě, že od kosmetiky očekáváme přírodní a jemný účinek.
Kosmetika s heřmánkem – domácí či kupovaná
Krémy na ruce s heřmánkem, heřmánkové tonery, vlasové spreje s heřmánkem, mýdla s heřmánkem a šampony s heřmánkem – to je pouze krátký výčet kosmetiky, u které se s heřmánkovými extrakty můžeme setkat. Vyplatí se heřmánek vyzkoušet, jelikož se může jednat o váš kosmetický zlatý grál. Před nákupem produktu si zkontrolujte, zdali neobsahuje škodlivé složky (parabeny, barviva, aromatické látky, alkohol). Heřmánek by měl být v co nejvyšší koncentraci. Čím dále v seznamu ingrediencí je, tím méně heřmánku produkt ve skutečnosti obsahuje.
Heřmánková kosmetika se nemusí používat jen ve formě předpřipravených produktů. Připravit si ji můžete z pohodlí vlastního domova za pomoci infuze z heřmánku či přírodního esenciálního oleje, který může fungovat jako kosmetická báze. Pokud vložíme několik rostlin do vroucí vody a necháme 30 minut luhovat, můžeme si připravit domácí heřmánkovou tónující kosmetiku. Stejně si můžeme připravit i krém, který můžeme aplikovat na vlasy.
Napsat komentář