Jak se postarat o ruce a nehty? Správná péče doma a v salonu

Pokožka vašich rukou má menší množství mazových žláz a tenkou vrstvu tukové tkáně, díky čemuž v případě panování nepříznivých vnějších podmínek velice rychle přijde o svoji ochrannou lipidovou vrstvu. Ve výsledku bude pokožka suchá, zarudlá a popraskaná a nehty roztřepené. Jak se postarat o své ruce a nehty? Jak se zbavit tmavých kruhů doma či v salonu? Pojďme se dát do práce.

Jak se starat o ruce?

I když můžeme vždy využít pomoc profesionálních stylistů, měli bychom znát alespoň základy domácí péče.

Péče o ruce v pohodlí domova

Abychom zabránili vysušování pokožky, měli bychom používat po každém mytí rukou hydratační krém, který tvoří silnou hydrolipidovou membránu. Nejlepší je sáhnout po krémech obohacených o ochranné a zklidňující složky, jako například glycerin, aloe, či silikony. Po několika dnech systematické péče budou vaše ruce hladké a hebké.

Pokud je pro vás pravidelná aplikace krému obtížná a vaše pokožka je suchá a popraskaná, můžete zkusit obnovit své ruce. Večer do pokožky vmasírujte hustou vrstvu vyživujícího krému na ruce, masky, či séra. Tyto produkty obsahují vysoké dávky vitaminů a hydratačních a obnovujících složek. Poté si nasaďte bavlněné rukavice a běžte spát. Tyto zábaly umožní složkám produktů dostat se hluboko do struktury vaší pokožky.
Stejně dobrou metodou může být i rychlá hydratační lázeň. Zahřejte olivový olej v míse a položte si do tekutiny ruce. Po několika minutách je osušte papírovým kapesníkem.

Péče o ruce v salonu

Pokud se rozhodnete, že byste rádi sáhli po profesionální péči, rozhodně se vyplatí sáhnout po Manicure Spa s parafinem. Obnovuje nehty a suchou pokožku. Začíná jako klasická manikúra s pilováním nehtů pilníkem, stříháním kutikul a vyhlazování nehtového lůžka. Poté je čas na cukrový peeling, který nejen, že čistí pokožku, ale také ji hydratuje díky rostlinným olejům. Poté se odstraní přebytečný cukr a stylista vmasíruje do struktury nehtů olivový olej a do pokožky zase máslo obohacené hydratačními a obnovujícími složkami. Ruce poté budou ponořeny do tekutého vosku na třikrát, aby se zajistilo vytvoření husté vrstvy. Poté se zabalí do plastových sáčků. Po 15 minutách můžete sáčky sundat. Pokožka bude hebká, plná hydratace a zdravá.

Jak se postarat o naše nehty?

Špatný stav nehtů je výsledkem kontaktu s chemickými detergenty, které mohou vysušovat nehtové lůžko. V případě, že jsou nehty příliš suché, mohou se třepit a lámat. Pokud se na nich začnou objevovat odbarvené fleky, víme, že je něco špatně. Rozhodně se vyplatí navštívit dermatologa, který nám předepíše vitaminy a minerály.

Tmavé fleky na nehtech

V tomto případě za problémy může slunce. Jeho paprsky stimulují melanocyty k produkci melaninu – hnědého kožního pigmentu. Ve výsledku se tak po delším vystavování rukou slunci objeví tmavé fleky.

Odbarevné a tmavé fleky – jak se jich zbavit z pohodlí domova?

Jak se zbavit fleků, či je aspoň zesvětlit? Měli bychom sáhnout po kosmetice, která nám v tom pomůže. Nabídka je pestrá. Produkty by měly obsahovat hydroquinon, arbutin, vitamin A či C a ovocné kyseliny v nízkých koncentracích.

Začněte peelingem pro odstranění mrtvých buněk pokožky a vyrovnání jejího tónu. Tuto proceduru opakujte každých 4-5 dnů, jelikož usnadní vstřebání složek kosmetiky. Pokud se chceme zbavit menších teček, měli bychom najít krém se speciálním aplikátorem pro přesnou aplikaci. Pokud je ale vašim cílem rovnoměrně zesvětlit pokožku rukou, použijte bělící krém stejně jako byste používali krém na ruce. Tato kosmetika často pokožku dělá náchylnou vůči slunečnímu svitu, takže ji aplikujte před spaním. Během dne si pokožku chraňte za pomoci UV filtru, alespoň SPF 30, abyste zabránili tvorbě nových černých fleků.

Odbarvené a tmavé fleky – jak se jich zbavit v salonu?

Profesionální kúra začíná peelingem, který usnadňuje absorpci aktivních složek. Poté přichází na řadu depigmentační sérum a maska z mořských řas. Po 15 minutách se maska sundá na konci se použije krém na ruce a ruce se namasírují. Výsledkem je hebčí a světlejší pokožka. Pro zajištění optimálních výsledků bude potřeba tuto léčebnou metodu několikrát opakovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další článek

Japonská manikúra - krok za krokem

Ne Dub 11 , 2021
Mnoho žen moc dobře zná problémy s třepením a lámavostí nehtů. Japonské ženy přitom našli řešení tohoto problému před 400 lety. Co je to japonská manikúra a jak na ni? Jaké jsou výsledky její aplikace? Je lepší ji provádět doma, či v salonu? Co je to japonská manikúra? Japonskou manikúru […]