Japonská manikúra – krok za krokem

Mnoho žen moc dobře zná problémy s třepením a lámavostí nehtů. Japonské ženy přitom našli řešení tohoto problému před 400 lety. Co je to japonská manikúra a jak na ni? Jaké jsou výsledky její aplikace? Je lepší ji provádět doma, či v salonu?

Co je to japonská manikúra?

Japonskou manikúru v Japonsku ženy praktikují již 400 let. Nehty jsou vyživené a extrémně lesklé. Tato metoda byla vyvinuta japonskou společností P.Shine, odkud pochází i druhý název této metody – p.shine manikúra.

V japonské manikúře jde o vmasírování speciální pasty s vitaminy a minerály do nehtového lůžka a o aplikaci vrstvy pudru na tuto pastu. Pasta má charakteristickou zelenou barvu a obsahuje složky, které vyživují a posilují nehty, které pak získají narůžovělý, perlový lesk. To vše díky vitaminům A a E, křemene z Japonského moře, pylu a keratinu.
Před aplikací pasty bychom měli vyleštit horní vrstvu každého nehtu. Díky tomu se pasta poté dostane hluboko do nehtového lůžka. Proto, abychom ji tam udrželi, aplikujeme na nehty speciální pudr.

Tajemství tkví v optimálním vmasírování pasty a pudru a v použití nehtových bufferů; zelený pro pastu a růžový pro pudr. Během aplikace se nepoužívají kovové pilníky a nestříhají kutikuly.

Japonská manikúra – krok za krokem

Pro aplikaci japonské manikúry z pohodlí domova budete potřebovat:

  • oboustranný pilníček pro zkracování a upravování nehtů před samotnou kúrou,
  • plastovou špachtli pro aplikaci P.Shine pasty a pudru a pro odstranění kutikul
  • pasta by se měla za pomoci zeleného buffru vmáčknout do nehtového lůžka a vmasírovat energickými pohyby,
  • pudr by se měl aplikovat za pomoci růžového bufferu energickými pohyby. Díky této složce se pasta dostane do nehtového lůžka.

Celá kúra zabere 40 minut a měla by se opakovat každé 3 týdny.

Japonská manikúra – účinky

Japonská manikúra je metodou, která vyživuje a posiluje nehty a dodává jim zdravý narůžovělý a perlový lesk. Mohou za to hlavně ingredience, které se nacházejí v přírodní pastě: vitamin A, E, keratin, pyl a křemík z Japonského moře. Japonská manikúra se doporučuje hlavně lámavým a roztřepeným nehtům.

Účinky jsou viditelné ihned po provedení procedury. Proto, aby efekt vydržel, je potřeba opakovat aplikaci 3-4x v intervalu 3 týdnů.

Japonská manikúra – doma či v salonu?

Japonská manikúra je velice populární léčebnou kúrou v saonech krásy. Klidně si ale můžete balení zakoupit sami. Vyberte si hlavně kvalitní, originální produkt. Použití plastových bufferů místo těch přírodních může zamezit správnému působení produktu a tím pádem může znehodnotit výsledky vašeho snažení.

Japonská manikúra a hybridní manikúra

Po provedení japonské manikúry byste neměli provádět hybridní manikúru. Je to proto, protože nehtové lůžko je příliš mastné. Vyplatí se počkat cca 2 dny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další článek

Jak si zkrášlit nehty: krok za krokem

Ne Dub 25 , 2021
Co je důležitější: krásné nehty, či zdravé nehty? Musíme se spokojit pouze s jednou možností? Krásné nehty nemusejí být dlouhé, či plné barev. V posledních letech stále roste tendence pečovat o nehty, namísto jejich zkrášlování. Sauté nehty přímo nezáří, jak bylo dříve v módě, ale i tak si své příznivce […]