Jak si zkrášlit nehty: krok za krokem

Co je důležitější: krásné nehty, či zdravé nehty? Musíme se spokojit pouze s jednou možností? Krásné nehty nemusejí být dlouhé, či plné barev. V posledních letech stále roste tendence pečovat o nehty, namísto jejich zkrášlování. Sauté nehty přímo nezáří, jak bylo dříve v módě, ale i tak si své příznivce najdou přírodním a zdravým leskem. Bohužel nestačí nehty pouze přestat lakovat. Přírodní péče vyžaduje více, než nanesení dvou vrstev přírodního laku, ale pokud to s ní myslíte vážně, mohou se výsledky objevit do týdne. Jak dodat našim nehtům krásu a zdraví? Jak správně aplikovat manikúru a co to vlastně je ta japonská manikúra? Je vyživující lázeň pro nehty přínosná? Pokud ano, jak si ji připravit?

Jak se postarat o naše nehty?

Každý lak na nehty, ať už je hybridní, gelový, či akrylový, vysušuje nehtové lůžko a blokuje jeho přístup ke vzduchu. Ve výsledku pak jsou nehty lámavější, křehčí a náchylnější na třepení. Pokud je pravidelně lakujete aniž byste jim umožnili obnovu, oslabujete je. Z tohoto důvodu je nutné pro potřeby dodání vitality nehtům na chvíli přestat lak používat (aspoň 2-3 týdny).

Často oslabujeme naše nehty například tím, že je vystavujeme chemickým látkám při čištění domácnosti. Je potřeba vždy nosit rukavice.

Nezapomínejte na zdravou dietu. Ve vašem menu by měla být sousta zinku, mědi a křemíku. Poslouží k tomu například oříšky a slunečnicová či dýňová semínka.

Krásné nehty – krok za krokem

Čím můžeme naše nehty zkrášlit? Prvním krokem bude manikúra a druhým vyživující lázeň, která dodá hydrataci jak pokožce rukou, tak nehtům.

Manikúra

 1. Odstraňte starou vrstvu laku na nehty za užití odličovacího prostředku bez acetonu. Poté si umyjte ruce jemným mýdlem.
 2. Použijte pilníček pro natvarování nehtů. Pilník užívejte pouze v jednom směru.
 3. Aplikujte změkčovač kutikul, či si ruce ponořte do vody s olivovým olejem na několik minut.
 4. Vysušte si ruce a odhrňte kutikuly za pomoci k tomu ručené hůlky.
 5. Odstraňte přebytečnou pokožku kutikuly za pomoci kleštiček. Dávejte si pozor, abyste nestřihli moc hluboko.

Vyživující lázeň

 1. Nahřejte půl sklenice olivového oleje.
 2. Přidejte vitaminy A + E z kapse, lze je zakoupit v lékárně.
 3. Ponořte ruce do směsi a nechte je ponořené po dobu 10 minut.
 4. Otřete si ruce papírovým ubrouskem. Namísto umytí rukou si olej vmasírujte do pokožky.

Jak si zkrášlit nehty?

Každá léčebná kúra musí být prováděna pravidelně v případě, že si chceme udržet účinky co nejdéle. Z tohoto důvodu bychom měli manikúru a vyživující lázeň provádět co nejčastěji můžeme, nejlépe jednou týdně. Kromě toho se vyplatí hydratace nehtového lůžka oleji a sérem. Stačí vmasírovat produkt do pokožky a nehtů, hlavně do nehtové matrix.

Můžete použít:

 • ricinový olej zabraňuje třepení a lámání nehtů. Měl by se používat dvakrát denně ráno a večer;
 • arganový olej s intenzivními hydratačními vlastnostmi. Můžete přidat několik kapek citronové šťávy a aplikovat jej na nehtová lůžka a ruce;
 • vyživující multi-vitaminová séra – jsou dostupné v lékárnách. Obsahují komplex vitaminů a posilujících látek, jako například ceramidů, kertainu, vápníku či mastných kyselin. Pravidelné užívání zabrání třepení a praskání nehtů. Vyberte si ty s kartáčkem, díky kterému můžete vmasírovat sérum do nehtů a pokožky;
 • séra ve formě čirého laku na nehty – obsahují velkou poustu cenných ingrediencí, ale lze je odstranit pouze za pomoci odličovacího přípravku. Používejte je pouze po 2-3 týdnech od začátku procesu obnovy. Měla by se aplikovat každý den, tři dny po sobě, a odličovat za pomoci odličovacího přípravku bez acetonu. Po dvoudenní pauze proceduru opakujte. Vyhněte se přípravkům s formaldehydem. I když posiluje nehty, bude je vysušovat. Kromě toho formaldehyd zhoršuje stav kutikul.

Japonská manikúra

Japonská manikúra vyživuje suché a roztřepené nehty. Léčebná metoda zahrnuje vmasírování speciální hydratační pasty do nehtového lůžka. Pasta obsahuje vitaminy A, E a H, provitamin B5, keratin, pyl a křemík z Japonského moře. Léčebná metoda dodává nehtům krásu a lesk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další článek

Vlastnosti aloe a její využití v kosmetice

Čt Čvn 10 , 2021
Aloe Vera je rostlina, která si díky své nesmírné efektivitě našla místo v srdcích žen z celého světa. Je dostupná jak ve své čisté formě, tak ve formě různých extraktů. Zjistěte si něco o vlastnostech a možnostech užití této blahodárné rostliny. Extrakt z aloe – zkrášlující účinky Aloe a extrakty […]