Vlastnosti aloe a její využití v kosmetice

Aloe Vera je rostlina, která si díky své nesmírné efektivitě našla místo v srdcích žen z celého světa. Je dostupná jak ve své čisté formě, tak ve formě různých extraktů. Zjistěte si něco o vlastnostech a možnostech užití této blahodárné rostliny.

Extrakt z aloe – zkrášlující účinky

Aloe a extrakty z ní mají za cíl hydrataci a vyhlazení pokožky, kdy také bojuje proti pigmentovým skvrnám a svědění. Má také antibakteriální a proti-plísňový účinek. Aloe za své úžasné vlastnosti vděčí svým blahodárným ingrediencím, mezi kterými nalezneme vitaminy A, B, C a E, organické kyseliny, minerální soli a prvky jako draslík, vápník, fosfor, hořčík, měď a síru.

Aloe bohužel není bezchybná a někteří z nás mohou být na rostlinu alergičtí. Proto je potřeba před prvním použitím provést test (např. na hřbetu ruky), zdali náhodou nejste alergičtí na jakoukoliv její komponentu. Pokud se do 24 hodin neobjeví alergická reakce, můžete začít aloe užívat podle libosti.

Aloe – k čemu nám slouží

Aloe je skvělým pomocníkem v boji proti lupům a roztřepeným vlasovým konečkům. Kromě toho urychluje růst vlasů, usnadňuje jejich česání a – jakožto změkčovadlo – dodává vlasům dostatečnou hydrataci. Extrakt z aloe se přidává do pokožku zpevňujících produktů, jelikož podporuje syntézu kolagenu a jelikož pokožku hydratuje díky syntéze kyseliny hyaluronové. Jedná se o populární složku balzámů na rty a dalších produktů, bojujících zánětům a popraskání pokožky. Kromě toho je extrakt z Aloe zahrnut i v hydratačních krémech, hlavně v těch, které jsou určeny pro suchou, citlivou a atopickou pokožku.

Aloe v kosmetice – kontraindikace

Děti a mladiství ve věku pod 12 let a těhotné ženy by neměly užívat produkty s aloe. Jak aloe, tak její deriváty obsahuje antraquinony, které mohou způsobovat překrvení vnitřních orgánů, coz má negativní vliv právě na děti a těhotné ženy, které mohou v nejzazším případě i potratit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další článek

Březová voda v péči o vlasy. Vlastnosti, výhody a účinky

Čt Čvn 24 , 2021
Užívá se už nesmírně dlouho, zajišťuje úchvatný účinek a je zcela přírodní. Co to je? Je to březová voda – naprostá bomba v oblasti péče o vlasy a pokožku hlavy. Pojďme se tedy podívat na to, jak funguje, jaké jsou její vlastnosti a jaké můžeme očekávat účinky v případě, že […]