Jak opravit poškozené nehty po gelovém laku na nehty?

Gelový lak na nehty může být nádhernou ozdobou našich rukou, ať už pro den nebo pro více dní. Některé úpravy nehtů však mohou napáchat i značné množství škod. I sebedůkladnější a promyšlenější příprava nehtů, může po nějaké době způsobit, že se naše nehty již nedají úplně zacelit, nebo, že jsou výrazně oslabené.

Kromě vlasů i při úpravě nehtů mohou být problémy. Během této procedury je první činností vždy pečlivé očištění nehtů. Pokud tuto fázi odhlédneme, jsme ve velmi rizikové situaci, protože příliš silné broušení nebo odlíhání laku může výrazně poškodit nehet. Následujícím krokem by mělo být ošetření nehtového lůžka, aby se zabránilo alergickým reakcím nehtů. Bohužel tento krok může v některých případech vést k zásadnímu poškození nehtů, například v případě, že osoba s alergií aplikuje lak bez efektivního ošetření nehty.

Bohužel, někdy dojde k poškození nehtů během samotného gelového laku, kdy se odlíhá, jemné hrudky laku, které byly příliš silné. Typicky se takto poškozené nehty objevují na konci procesu, často na základě naší neopatrnosti během aplikace, nebo jen od konečného broušení. Je zřejmé, že proč nehet takto poškodit může dojít i k nepříjemnému zabarvení nehet, které bude chtít čas, aby se neht uzdravil.

Jak opravit poškozené nehty po gelových lakových úpravách:

1. Odebrat zbytky gelového laku:

Prvním a nejdůležitějším krokem pro opravu poškozených nehtů po gelovém laku je odebrat zbytky laku, které ještě zůstaly. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít speciální pilník na nehty, který snadno odepíše gel z nehtů. Existují také odstraňovače gelových laků na nehty dostupné v mnoha kosmetických obchodech.

2. Snížení poškození:

Až budou spolu s gelovým laky odebrány i všechny tvrdší části, můžeme se zaměřit na snížení poškození. Nejlepší způsob je použít speciální léčivou mast, která pomůže obnovit poškozenou strukturu nehtu. Pokud nejste schopni sehnat tuto mast, můžete také zkusit použít aloe vera gelu, který je skvělý pro zmírnění podráždění nehtového lůžka a zmírnění drobných prasklin.

3. Obnovení nehtů:

Závěrečnou fází opravy poškozených nehtů po gelových lakových úpravách je obnovit nehty. Pokud máte poškozené nehty jak na lůžku, tak i na ploše nehtu, můžete použít mělné nástroje pro vytvoření tenké vrstvy laku, aby se nehty mohly obnovit. Je třeba poznamenat, že nanášet lak by mělo být velmi opatrné, aby se poškození konečně nezvětšilo.

Pokud jsou vaše nehty pouze na lůžku poškozené, můžete použít přípravek na opravu nehtů na lůžku. Tento přípravek se aplikuje na nehet a na místo, kde je nehty poškozený. Tím se poškození zmírní a nehty se obnoví do svého přirozeného stavu. Tato technika je velmi efektivní, protože je rychlá a účinná.

4. Prevence:

Konečně, nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro prevenci poškození nehtů po aplikaci gelových lakových úprav, je se zamyslet nad typem laku, který budete používat. Je třeba se pořád otázat, zda lak je doporučený pro úpravu nehtů, zdali jsou jeho složky bezpečné, a co je potřeba udělat po nešťastné nehty.

Dalším krokem je se naučit základy přípravku nehtů. Je důležité používat správné nástroje, aby se zabránilo poškození nehtů a aby se dosáhlo lepších výsledků. Je třeba poznamenat, že před aplikací laku na

Další článek

Tři nové maskary od společnosti Delia Cosmetics – Argan, Collagen a Keratin Lash

Ne Čvn 11 , 2017
Delia Cosmetics znovu kupuje masážní trh s novou řadou řasenek založenou na technologii beztíže. Jejich nové maskary Argan, Collagen a Keratin Lash se počítají mezi nejprodávanější kategorie řasenek. Od základního pohlcování vody, hydrataci, lesklou barvu (barevný odstín) až po mírné pružení jsou tyto maskary svěží, inovativní a snadno použitelné. V […]