Jak se zbavit suché a poškozené vlasy? Zde jsou nejlepší tipy pro rychlou opravu doma!

Mít suché a poškozené vlasy může být frustrující. Poškození a suchost vlasů je častým problémem, protože dlouhé a časté expozice různým faktorům absorbci vlhkosti může obzvlášť poškodit vlasy, vyžadující okamžitou pomoc. Prvním krokem k obnovení zdraví vlasů je správná péče! Bohužel, to není vždy jednoduché – často je obtížné určit, co je nejlepší pro vaše vlasy. Existuje tolik produktů na trhu pro péči o vlasy a je těžké najít ten správný!

Dalším krokem ke zlepšení stavu suchých a poškozených vlasů je použití přírodních produktů. Mnoho z toho, co najdete doma, může být velmi účinné při obnovování zdraví vlasů. Přírodní oleje mohou pomoci obnovit vlhkost do vlasů a pomoci vlasům lépe hydratovat. Mlékací oleje, jako je lopuchový olej, kokosový olej a slunečnicový olej, jsou skvělé pro obnovení vlhkosti vlasů a poskytují jim úžasnou živost a lesk.

Také existují způsoby, jak posílit vlasové folikuly a posílit je od kořínků. Použitím masky na bázi medu a olivového oleje vám může pomoci posílit folikuly, jakmile budou na vlasové pokožce. Kombinování přírodních olejů s medem nebo jogurtem je také skvělý způsob, jak dosáhnout kondicionovaných vlasů. Rovněž existuje několik způsobů, jak pomoci pokožce na vlasovém štěpu. Použitím avokádového másla nebo kokosového oleje můžete zbavit vlasovou pokožku usazenin, které jsou často příčinou suchosti a poškození.

Chcete-li ve skutečnosti zjistit, co vaše vlasy potřebují, aby opět byly zdravé, musíte zjistit, jakým druhem vlasů jsou. V závislosti na tom, jak typ vlasů máte, budete potřebovat jiné produkty nebo metody. Zatímco suché a poškozené vlasy mají často stejnou základní péči, druh péče a produktů se může lišit. Například, kulaté vlasy, které jsou obvykle tenké a křehké, by měly být hydratovány lehkými oleji, suchým šamponem nebo balzámy a maska řízená bílkovinami.

Nadměrné, barvení nebo zvlnění sníží životnost vlasů, takže budete chtít vyhnout se těmto stylingovým nástrojům. Používejte masáže vlasů s oleji, abyste pomohli obnovit živost a lesk. Vyhněte se nadměrnému česání a fénování vysokým teplotám, aby se zabrániloškodu. Použití snadno vstřebatelných olejů na vlasové pokožce je také skvělý způsob, jak posílit folikuly a zvýšit lesk.

Dalším skvělým způsobem, jak zachovat zdraví suchých a poškozených vlasů, je udržovat vlasy ohebné a dobře pěněné po koupeli. Vyhněte se příliš teplé vodě, protože to může suché vlasy ještě více oslabit. Raději byste měli použít chladnou nebo teplou vodu k udržení vlasů léčivých. Hair spritzes jsou také skvělý způsob, jak poskytnout vlasům potřebnou hydrataci. Zatímco druhy vlasů se mohou lišit, veškerá péče o suché a poškozené vlasy by měla být automaticky zaměřena na hydrataci a obnovu lesku a živosti.

Kromě správné péče jsou pro suché a poškozené vlasy důležité doplňky stravy a tekutiny. Pití hodně vody je nejlepší způsob, jak doplnit úroveň hydratace vlasů. Stejně tak je důležité užívat dostatek vitamínů a minerálů, které pomáhají opravit poškozené vlasy. Vitamin E, přírodní zdroje bílkovin, jako je tučné ryby, červené maso a vejce, stejně jako ořechy a semena, jsou skvělé zdroje, které mohou vaše vlasy uvést zpět do zdraví.

K zachování zdraví suchých a poškozených vlasů je třeba také minimalizovat sluneční expozici. Faktory, jako je UV záření a teplo, mohou vlasy dostat ještě více dehydrované a poškozené. Pokud nemůžete zabránit expozici, musíte použít urgentní

Další článek

removal Jak získat dokonalý stav vlasů - jak dlouho se zbavit mastných vlasů?

Pá Dub 13 , 2018
Každá žena ví, že greasy updos nebo mastný vzhled si nezaslouží reputaci moderních žen. Někteří členové rodiny nebo přátelékteří používají neadekvátní výrazy, když se dívají na něco mastného na hlavě. Špína se maskuje pomocí krásné účesy. Ovšem který z nich funguje pro mastné vlasy? Řešením je získat dokonalý stav vlasů, […]