Váš podomácku vytvořený opalovací krém

Sluneční paprsky nejsou vždy bezpečné. Ano, při opalování se produkuje vitamín D, který je důležitý pro ochranu lidského organismu proti nemocem. Ovšem pokud strávíme na slunci až moc času, můžeme čelit popálení. Jak se tomu vyhnout? V takovém případě, je potřeba pokrýt kůži opalovacím krémem. Samozřejmě, že ten nejlepší, je vyrobený podomácku.

Sun Protection

Domácí krém s UV filtrem – příprava

Abyste si vytvořili vlastní opalovací krém, sežeňte tyto ingredience: 125 ml mandlového oleje nebo olivového oleje, 60 ml kokosového oleje (ten totiž obsahuje přírodní filtr SPF 4), 60 ml včelího vosku, dvě lžíce oxidu zinečnatého (obsahuje SPF 20+), 1 čajovou lžičku vitamínu E –tn lze získat z kapsulí, dvě lžíce bambuckého másla (další přírodní SPF 4-5) a jakýkoli esenciální olej, který máte rádi. Stojí za zmínku, vitamín E, stejně tak jako esenciální olej, jsou volitelné ingredience. Zbytek komponentů, vyjma oxidu zinečnatého, musí být pořádně smícháno a rozpuštěnou v horké vodě. Pak teprve přidejte oxid zinečnatý a smíchejte ho s předtím vytvořenou směsí. Nalejte směs do láhve vytvořené z tmavého skla, jedině takový druh lahve poskytne větší trvanlivost kosmetiky. Lahev odložte, nechte směs vychladnout a propojit.

Opalovací krém – užitečné tipy

Váš podomácku vytvořený opalovací krém obsahuje filtr SPF 20. Pokud chcete ještě vylepšit ochranu proti slunci, pak přidejte víc oxidu zinečnatého. Kosmetika není voděodolná, tedy, po plavání a každé 2 hod. se doporučuje produkt aplikovat znovu. Kromě toho, uchovávejte svůj opalovací krém na chladném a suchém místě. Doba trvanlivosti se pohybuje okolo 6 měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další článek

Snadný způsob pro získání nádherných řas – Nanolash sérum na řasy

Čt Dub 21 , 2016
Co musíte udělat, abyste měly krásné a dlouhé řasy? Dobrá zpráva je, že skoro nic. Kolik úsilí musíte vynaložit pro správnou péči o řasy? To samé, skoro nic. Jak je to vlastně možné? Prostě si zjistěte, co vaše řasy ničí, co je důležité používat a co můžete udělat, abyste získaly […]